Prodej / koupě nemovitosti

Ať už prodáváte či kupujete nemovitost je potřeba se nejdříve zaměřit na několik důležitých bodů, které celý proces upřesní a eliminují případná rizika obchodu na minimum.

 

Prodej nemovitosti

 Základem je prohlídka nemovitosti. Po prohlídce jsou řešeny následující body:

- má nemovitost zpracován Průkaz energetické náročnosti budov?

- má nemovitost nějaké právní omezení?

- bude u nemovitosti provedena inspekční prohlídka?

- stanovení výše ceny nemovitosti v závislosti na tom, jak rychle chci nemovitost prodat

- prostřednictvím jakých médií budu oslovovat potenciální zájemce o nemovitost (tisk, internet, prezentace na www)

- bude u nemovitosti vyžadována služba Home staging?

- stanovení odměny realitní kanceláři, dle výše uvedených a odsouhlasených bodů

 

Následující kroky jsou již individuální a odvíjí se od různých možností přístupu klienta k prodávané nemovitosti. Rádi s Vámi všechny možné postupy projdeme a navrhneme optimální řešení.

 

Koupě nemovitosti

Při zájmu o konkrétní typ nemovitosti jsme schopni ji aktivně vyhledávat na trhu, zasílat Vám nově vyhledané novinky a po odsouhlasení konkrétní nabídky Vás zastupovat při jednání s prodávajícím. Společně s Vámi budeme u prohlídky nemovitosti, vyjednáme inspekční prohlídku nemovitosti, připravíme kupní smlouvu, prověříme případné právní vady. Koupí nemovitosti naše služby nekončí. Umíme zpracovat plán rekonstrukce a u nemovitostí určených k investici najít optimální řešení využití (pronájem, následný prodej). Kontaktujte nás pro osobní schůzku, rádi si s Vámi o všech možnostech pohovoříme.

 

Pronájem nemovitosti

Vlastníte nemovitost a chcete ji pronajmout? Neváhejte se obrátit na naší realitní kancelář. Pomůžeme Vám prezentovat Vaši nemovitost tak, aby jste získali co nejlepšího nájemce. Mezi základní nabízené služby při pronájmu patří:

- stanovení optimální výše nájmu

- poradenství ohledně prezentace nemovitosti – doporučujeme využití služby Home staging

- prezentace nemovitosti na předních českých realitních serverech

- zpracování nájemní smlouvy

 

Průkaz energetické náročnosti budov (PENB)

Povinnost předložit PENB případnému zájemci o nemovitost, se týká jak pronájmů, tak prodejů nemovitostí. Naše realitní kancelář je po dohodě schopna PENB v co nejkratším možném termínu zajistit. Pro zpracování PENB jsou zapotřebí následující podklady:

- dokumentace skutečného stavu (stavební+technická zařízení budovy) předmětu díla

- doklady o skutečné spotřebě energií (jsou-li k dispozici)

- umožnění osobní prohlídky předmětu díla po předchozí dohodě s klientem

 

Inspekce nemovitosti

Bez prověrky nemovitosti se již dnes, například v USA nebo Velké Británii, neuskuteční téměř žádný realitní obchod. Je to dáno tím, že jak kupující, tak prodávající, chtějí mít jasno v jakém stavu je nabízená nemovitost, aby předešli případným pozdějším reklamacím a neshodám.

V naší společnosti věříme, že tento trend „čistých a transparentních“ obchodů bude stejnou samozřejmostí i u nás, a proto využíváme vysoce sofistikovaných metod prověrek technického stavu nemovitostí.

Službu inspekce nemovitosti zajišťujeme u našeho partnera, jak pro kupujícího, který si chce ověřit technický stav, tak pro prodávajícího, který posudkem od naší společnosti zvýší atraktivitu a prodejnost své nemovitosti.

 

Poradenství

Dle potřeb poskytujeme řadu poradenských činností…

- stanovení ceny nemovitosti (pronájem, prodej)

- zpracování posudku výhodnosti nakládání s nemovitostí (prodej, pronájem nemovitosti)

- konzultace případných oprav nebo celkové rekonstrukce nemovitosti, možnost cenové nabídky od osvědčené stavební společnosti 

 

Home staging

Stejně jako máme rádi krásně naservírované jídlo na talíři, mají zájemci o naší nemovitost rádi krásné fotky při její prezentaci. Většina zájemců o konkrétní typ nemovitosti nejdříve vybírá dle fotografií prezentovaných na realitních serverech či inzertním tisku. Až posléze, když je fotografie zaujmou, tak řeší technický stav, dispozici atp. Služba Home staging vznikla v USA jako samostatný obor již koncem 70. let a postupně se rozšiřuje po světě. Má za úkol připravit nemovitost na prodej nebo pronájem a profesionálně ji prezentovat na realitním trhu.

 

Právní servis

Ve spolupráci s renovovanou advokátní kanceláří jsme vypracovali dokumenty potřebné pro dokončení úspěšného obchodu. Především se jedná o následující dokumenty:

 

- smlouva o smlouvě budoucí

- kupní smlouva

- nájemní smlouva